XV. ročník memoriálu Zdeňka Havla o putovní pohár a kreslení zážitků z prázdnin

19.9.2020

Dne 19.9.2020 od 13:00 hodin proběhl XV. ročník Memoriálu Zdeňka Havla o putovní pohár starosty Městyse Cítoliby. Jednalo se vzpomínkovou a sportovní akci věnovanou našemu zesnulému kamarádovi, kolegovi, bývalému starostovi a dobrovolnému hasiči tělem i duší panu Zdeňkovi Havlovi, která se letos nesla v netradičním pojetí požárního útoku z vozidla spojené s odvalením zátarasu. O putovní pohár soutěžily 4 družstva mužů a 3 družstva žen. Zcela nečekaně nám naše hasičské ženy předvedly, že požární útok lze zvládnout i ve večerních šatech s lodičkami na nohou. Tato nevšední požární disciplína přilákala zvědavce nejen z obce ale i okolí a užili si ji jak soutěžící, tak návštěvníci.

Dne 19.9.2020 od 16:00 hodin uspořádali členové SDH Cítoliby pro děti i náctileté tradiční kreslení zážitků z prázdnin, které letos díky pěknému počasí bylo spojeno s přátelským posezením u altánu před hasičskou zbrojnicí, pečením párků a klobás a čepováním Velkopopovického Kozla.  Prostor před hasičskou zbojnicí se tak zaplnil desítkami nakreslených prázdninových zážitků a díky pohodové atmosféře se přátelské posezení protáhlo do pozdních večerních hodin.

Více fotografií ve fotoalbu ZDE