Ahoj hasiči,
dobrovolné hasiče, požádal o pomoc - plk.ing.Petr Svoboda - ředitel HZS ÚO Žatec. Jedná se o výpomoc v zdravotnických domech (domy s pečovatelskou službou,.....). Hledáme dobrovolníky na pomoc při směnách v těchto domech. Proto oslovuji všechny hasiče v našem okrese o možnost pomoci v jednotlivých dnech.

Směna: ranní, noční, popř. ranní na 8h - upřesní se dle domluvy
Termín: co nejdříve - na 14 dní?
Ochranné prostředky: vždy k vyzvednutí na jednotlivých pracovištích (peč.domech)
Umístění: co nejblíže k místu působnosti - v současné době - Louny, Tuchořice, Podbořany
Četnost: dle možnosti jednotlivého hasiče
Práce: výpomoc sestrám, tj. "saniťák"
Služby: představa je 2 hasiči na směně (možná i v doplnění s členem HZS, Armády,...)
Refundace: dobrovolník tj. bez nároku

Prosím o předání informace všem hasičům v okrese a zájemci se ozvěte
e-mailem: karelspurny@seznam.cz , nebo sms na tel.č.724978075 s informací: jméno, jednotka, tel.číslo, směny, které lze pokrýt.

Předem děkuji jménem jednotlivých pečovatelstkých domů za pomoc.

plk.ing.Petr Svoboda - ředitel ÚO Žatec.

---------------------------------------------------------

Informace od Jaroslava Kosiny - starosty OSH Louny:

Vážení kolegové,

Matěj Prošek SDH Klapý organizuje pomoc nemocnici v Ústí, kdo by jste byli schopní dát  nějaké dobrovolníky k dispozici, postupujte viz popis níže. Děkuji a přeji mnoho síly v této době.

Po dohodě na personálním a s hlavní sestrou nemocnice nastupuje zítra naše jednotka k výpomoci na takzvanou triáž do onkologie ústecké Masarykovi nemocnice.Jedná se o měření teploty a vyplnění dotazníku při vstupu do budovy s každým příchozím. Nicméně jejich požadavek je na vykrytí směn jen o všední dny v rozsahu 7:00 – 15:00 (nebo jejich části), což naše jednotka není schopna pokrýt.Domluvili jsme se na tom, že bychom zkusili sehnat dobrovolníky z dalších jednotek a sborů. Pokud by nás bylo více, dali by nás na další 3 oddělení. Byl bych rád, pokud bys mohl rozposlat dále a případné dobrovolníky směřoval na mě.

SHRNUTÍ:

Ranní směny o všední dny 7:00 – 15:00 – je možnost vzít část směny

Ideální je vzít směnu ve 2 lidech

Kompletní ochranné pomůcky dostanete na místě

Nemusí to být jen členové jednotek, ale mělo by se jednat o lidi, kteří se nenechají někým odbýt a dokáží pracovat rychle pod náporem lidí

POSTUP:

Kontaktují mě na tel čísle nebo mailem

Vyplní se dotazník a krátké školení na BOZP

Domluví se směny

Jen doplním, že se nejedná o dobrovolníky se zdravotním vzděláním, ty jsou nedostatkové zboží a ty se hlásí přímo nemocniciV případě otázek jsem plně k dispozici na čísle 773 747 139 nebo mailu matej.prosek@hasicovo.cz